Главная/Start | Регистрация/Register | Вход/Login Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения/New messages · Участники/Users · Правила форума/Rules · Поиск/Search · RSS ]
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форума: Bonitka  
Форум » Все о группе / All about band » Next Time » Тексты песен / Lyrics
Тексты песен / Lyrics
DemenluДата: Четверг/Thursday, 30.07.2009, 17:26 | Сообщение # 16
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
CarWash-Никогаш

Сеќавањето овие денови
Ме следи будно
Трговите на минатото
Носталгично се смеат
По малку чудно.

Се знаев тогаш и пред да бидам
Јужно од среќата
Ги затварам очите за да видам
Кои беа
Што да видам.

Рефрен:
Никогаш не троши го допирот
Никогаш нема ништо да најдеш
Вриштам од внатре
Свој или ваш како порано
Никогаш никогаш никогаш.

Внатре каде што почнувам
Како да паѓам
Заглавен крварам сам
Дали некаде припаѓам.

Заробен во минатото
Изградив железна школа
Во неа чекам и се кријам
Никогаш без болка.

Рефрен:
Никогаш не троши го допирот
Никогаш нема ништо да најдеш
Вриштам од внатре
Свој или ваш како порано
Никогаш никогаш никогаш.

 
DemenluДата: Четверг/Thursday, 30.07.2009, 17:29 | Сообщение # 17
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
Х'Ѕ - Биди

Излези од оковите на просечноста
Цеди го денот осмели се да паднеш!

Излези од оковите на просечноста
Цеди го денот осмели се да паднеш!

Играј до крај додека не заболи
Играј да победиш и да дадеш се!

Биди глув за бајати моралисти
Биди слеп за евтини музи
Живеј јако направи масакар
Биди главен актер на уличниот спектакл!

Они мислат дека е доволен знак
Кога живееш во стилот
многу сум јак!

Зграпчи ја својата фарса
плукни и во очи
за*би ја просечноста
и ништо не те кочи!

Биди глув за бајати моралисти
Биди слеп за евтини музи
Живеј јако направи масакар
Биди главен актер на уличниот спектакл!

Не ги издавај својте сништа
не се колебај......
Нема време за уште еден живот
Нема време за друга иднина!

Биди глув за бајати моралисти
Биди слеп за евтини музи
Живеј јако направи масакар
Биди главен актер на уличниот спектакл!

Биди глув за бајати моралисти
Биди слеп за евтини музи
Живеј јако направи масакар
Биди главен актер на уличниот спектакл!

Бидии....биди...биди.......

 
DemenluДата: Четверг/Thursday, 30.07.2009, 17:32 | Сообщение # 18
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
X'S-Chekoram

Vistinata na mojte gluvi misli,
vo naplivot na tie sivi lica,
a maskirana nasmevka dodeka chekoram po ovaa ulica...!

Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv, vo niv...!

Bal pod maski, sekojdnevna parada,
edno od lichnosta izguben sum sam,
plukam po mojata gravitacija,
odam, begam, chekoram!

Chekoram da unishtam vremeto, izvesnosta ostava bez zdiv, bez zdiv!
Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv...Yeee! x2

Chekoram, chekoram baram uteha jas vo niv... x2

 
DemenluДата: Понедельник/Monday, 10.08.2009, 20:02 | Сообщение # 19
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
Кажи ми

Со тажен лик и насолзени очи,
Доаѓаш ти ко ветрот тих во моите ноќи.
За прв пат те гледам несреќна мила,
Каков ли бол ги стопи твоите полетни крила.

И моето цвеќе не го примаш веќе,
Бегаш од се’ што било дел на твојот свет.

И плачеш и гориш за разделба збориш, заминуваш ти,
А имаш ли сила да размислиш мила, што ќе сториш ти.
Ме оставаш мене, за друг да те земе, не те давам цвету мој,
Кажи ми, кажи, дал постои друг во животот твој.

Ти мој си свет и единствена радост,
Од сонцето дар, најубав цвет на мојата младост.
Но, остануваш глува и сосема друга,
Бегаш од се’ што било дел на твојот свет.
И плачеш и гориш за разделба збориш, заминуваш ти,
А имаш ли сила да размислиш мила, што ќе сториш ти.
Ме оставаш мене, за друг да те земе, не те давам цвету мој,
Кажи ми, кажи, дал постои друг во животот твој.

 
DemenluДата: Понедельник/Monday, 10.08.2009, 22:02 | Сообщение # 20
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
СОНУВАЈ

Сите деца се души искрени
Нежни свилени пеперутки
Тие се ангели, капки пречисти
И срца невини
Која ли сила сурова
Тебе длабоко те повредува
Болката знам прогонува
Но, јас сум крај тебе
Сонувај

Сонувај мирно јас ке те чувам
Летај ко птица небесна
Сонувај звезди на дланките твои
Ти ветувам љубов бескрајна
Сонувај

Сите деца се сонца прекрасни
Дајте им безброј топли прегратки
Носат убавини, солзи радосници
Бајки се бескрајни
Но, тоа мало срце знам
Одвнатре боли, плаче И тагува
Ова е крај ти ветувам
Бдеам над тебе
Сонувај

Сонувај мирно јас ке те чувам
Летај ко птица небесна
Сонувај звезди на дланките твои
Ти ветувам љубов бескрајна
Сонувај мирно јас ке те чувам
Летај ко птица небесна
Сонувај звезди на дланките твои
Ти ветувам љубов бескрајна
Сонувај

Сонувај мирно

И светол ден ке блесне
За сите деца знам
Без неправди што болат
Без страв И страданја
И немој да се плашиш
Тука сум до тебе
Сонувај мирно ти
Сонувај

Сонувај звезди
Сонувај мирно
Сонувај звезди

Сонувај мирно јас ке те чувам
Летај ко птица небесна
Сонувај звезди на дланките твои
Ти ветувам љубов бескрајна
Сонувај мирно јас ке те чувам
Летај ко птица небесна
Сонувај звезди на дланките твои
Ти ветувам љубов бескрајна
Сонувај

 
DemenluДата: Четверг/Thursday, 29.10.2009, 11:03 | Сообщение # 21
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
Исцеление

Икона над извор лебди
Покрај Радика,
Свети Јован лекува...

Многу пати тој бил рушен
И обновуван,
И од Бога сочуван !

Конаци Бигорски
Секому пак ќе му дадат мир !

РЕФРЕН:
Свети Јоване
Печат раните,
Но, ѕвонат од љубов
Камбаните !

Твојот манастир
Ќе се обнови
Со вера, со надеж,
Со молитви !

Добри луѓе ќе го спасат,
Пак ќе воскресне,
Тука спијат светците !

Дури Монах тука чита
Евангелие
Има исцеление !

Бигорски Манастир
На секој човек пак ќе му даде мир !

 
DemenluДата: Четверг/Thursday, 12.11.2009, 20:05 | Сообщение # 22
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
Кога лажеш каде гледаш

Сега знам колку сакав
Верував во она што го имавме
Сега знам колку давав
Давав многу за на крај да земеш се!

Те знам јас тебе
Те знам од негде
Голем дел од мене зема
Кај го однесе!

Кога лажеш каде гледаш
Кога не сакаш се ли земаш
Мислев те познавам
Но сега добро знам
Те знам, а ништо не знам!

Сфатив не е доволно
Кога сакаш искрено
Кога губиш гледаш
Се е минливо!

На друго место
Друго време
Може ќе успеевме
Ќе спасев се што имавме!

Те знам јас тебе
Те знам од негде
Голем дел од мене зема
Кај го однесе!

Кога лажеш каде гледаш
Кога не сакаш се ли земаш
Мислев те познавам
Но сега добро знам
Те знам........

Ништо немам
Јас ти дадов се што имав
И не се плашам
Колку многу јас ќе изгубам!

И колку зема
Денес имаше утре не
Но, среќен сум што знам
Те знам, а ништо не знам!

 
DemenluДата: Пятница/Friday, 11.12.2009, 13:27 | Сообщение # 23
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
Декември

И еве го повторно ме следи
На тебе потсеќа овој декември
Стапките во снегот
И твоите чекори кон мене
Опиени од тоа наше убаво време.

Во декември ти ми доаѓаш
Во декември ме заведуваш
И топол поглед добивам
И се топи знам
Ех да можам декември да го замрзнам!

Мастилово во срцево се троши
Треба време за се да се стопи
И ова писмо го пишувам
Го гледам и го кинам
На крајот од денот по тебе копнеам и гинам!

Во декември ти ми доаѓаш
Во декември ме заведуваш
И топол поглед добивам
И се се топи знам
Ех да можам декември да го замрзнам!

Зима и ти
Ладно е но знам
Без тебе и декември
Не постојам!

Источник: www.nexttimefanclub.com

 
DemenluДата: Воскресенье/Sunday, 28.03.2010, 16:42 | Сообщение # 24
Enkeli
Группа: Администраторы
Сообщений: 701
Репутация: 6
Статус: Оффлайн / Offline
РАМО ЗА ПЛАЧЕЊЕ

Не сакам да бидеш ти дел од моите спомени,
не сакам да бидеш само мое минато.
Земи или остави
по кој пат ќе одиш ти,
сама одлучи!

Сега те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.
Те теши тој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

За мене ќе ти кажат се,
некој ќе те излаже,
и можеби ќе успее да допре до тебе.
Земи или остави
по кој пат ќе одиш ти,
сама одлучи!

Сега те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.
Те теши тој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

Никој нема да те сака како мене,
Не го губи твојот сјај во очите!

Те теши некој друг,
ти збори не сум бил за тебе,
за се сум јас крив и дека сум те повредил.

Те теши тој друг,
а јас се тешам дека ти ме сакаш мене,
а тој ти е само рамо за плачење!

 
Форум » Все о группе / All about band » Next Time » Тексты песен / Lyrics
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск:

Demenlu © 2019